ProSrdce.Cz: MUDr. Petr Bouchal
Kardiologická ordinace
Kardiologická ordinace > Kardiologická vyšetření > Veloergometrické vyšetření

Veloergometrické vyšetření

Cílem tohoto vyšetření je zjistit, zda u Vás není přítomna ischemická choroba srdeční, abnormální reakce krevního tlaku nebo další abnormality kardiovaskulárního oběhu.
Ergometrické vyšetření je zátěžové vyšetření EKG, s postupně se zvyšující zátěží. Test je prováděn na bicyklovém ergometru firmy SECA - SRN připojeným k vyhodnocovacímu EKG systému firmy Diagnostic Monitoring.
Průběh testu je řízen automaticky podle parametrů zadaných na jeho počátku. Vyšetření je nebolestivé. K správné volbě parametrů vyšetření potřebujeme znát některé základní údaje o Vaší osobě (věk, váha, výška, léky které užíváte apod.). O tyto údaje Vás požádáme prostřednictvím dotazníku. V průběhu testu se v pravidelných intervalech hodnotí několik parametrů, např. krevní tlak, tepová reakce, okamžité změny EKG křivky.
Doba vyšetření se odvíjí od Vaší kondice, diagnózy, vývoje testu a pohybuje se v rozmezí 6 -15 minut aktivní fáze vyšetření a 2 - 15 minut zotavení. V případě obtíží v průběhu testu je tento možno předčasně ukončit. Nález je zpracován lékařem zpravidla ihned po ukončení testu. Doporučuji Vám vzít si s sebou na vyšetření sportovní obuv, ručník a vhodný sportovní oděv.

*/